Hogyan készülnek nálunk az egyedi művégtagok?

Az egyedi művégtagok gyártása egy összetett folyamat, amely számos szakembert és speciális technológiát igényel.

A gyógytornászt, szakorvost és ortopédiai műszerészt is soraiban tudó csapatunk – mint rehabilitációs team – elsőként felméri a páciens aktuális fizikai állapotát, feltérképezi az esetlegesen kontraindikációnak számító komolyabb betegségeket. Ezt követően egy részletes beszélgetésre kerül sor a páciens szokásairól, életkörülményeiről annak érdekében, hogy olyan protézist tudjunk készíteni, ami biztonságos és igazodik a páciens elvárásaihoz. Ezt követően veheti kezdetét az elkészítendő protézis tervezési fázisa.

Az egyedi művégtag tervezése során figyelembe vesszük a páciens anatómiáját, mozgási képességeit és egyéb személyes tényezőket (pl. fizikai és mentális állapotát, esetleges társbetegségeit, szociális körülményeit, mindennapi szokásait). Ezután az érintett végtagról mintát veszünk, melyből később a csonkkal pontosan megegyező pozitívot képezve tud dolgozni az ortopéd műszerész. A tervezés során figyelembe vesszük a funkcionalitást, a biztonságot, a komfortot és az eszköz várható élettartamát, tartósságát, emellett törekszünk arra, hogy a művégtag esztétikus is legyen, hiszen ezzel a páciens egészséges önképe javulhat, a művégtag elfogadása nagyobb eséllyel valósulhat meg részéről.

A protézisgyártás mindig személyre szabott, így ha a tervezés során felmerül olyan, akár aktívabb kiegészítő, amely a felhasználó mindennapi életvitelét javítja (legyen az egy speciális térdízület, egy szénszálas lábfej vagy egy stabilabb függesztés), azt műszerészeink több világszínvonalú alkatrészgyártó cég kínálatát átvizsgálva a pácinessel közösen választják ki.

A gyártás végeztével következnek a próbák, melyek során a páciens már a művégtaggal gyakorolhat. Ezzel egy időben műszerészeink elvégzik a szükséges beállításokat és igazításokat. Mindez felölelhet egy vagy több alkalmat is, ez elsősorban az eszköz komplexitásától függ. Az egyedi protézisek gyártása során fontos a szoros együttműködés az ortopédiai műszerész, orvos és a páciens között, hogy az eszköz megfeleljen az egyedi igényeknek, kényelmes és jól használható legyen.

A protetikai ellátás mindig egy csapatmunka, melynek alapvető szereplője maga a páciens. Sok esetben a páciens és a műszerész között egy hosszú, bizalmi alapon működő együttműködés kezdődik, mivel a rendszeres és nagy igénybevétel miatt a protézist időről időre fontos felülvizsgálni, karbantartani, illetve szükség esetén a kihordási időt követően cserélni. 

Ingyenes protetikai konzultációval kapcsolatban keressék bizalommal ortopéd műszerész kollégáinkat!

+36 30 639 1502

+36 30 399 0859

Megosztás:

Korábbi bejegyzések